Key system

Miłośnicy i pasjonacji wszystkiego co inteligentne. Z łatwością sprawią, że Twój komfort mieszkania poprawi się za pomocą jednego kliknięcia. Bez wątpienia automatyka budynkowa nie ma przed nimi tajemnic i z dowolnego miejsca na świecie przy pomocy smartfona gaszą światło, zamykają bramę garażową lub włączają ogrzewanie.

O projekcie

Asia i Kuba trafili do nas po licznych, nieudanych próbach znalezienia wymarzonej formy graficznej dla znaku swojej firmy. Już wtedy posiadali kilkanaście niezadowalających projektów przedstawiających niedoszłe logo ich spółki. Analizując materiały zastane, postawiliśmy na wyrazistą typografię pierwszego członu nazwy — key, którą wysunęliśmy na pierwszy plan. Dodaliśmy mocny akcent kolorystyczny, a następnie całość wpisaliśmy w okrąg. Do dziś nie możemy uwierzyć, że przez cały okres pracy nad znakiem Kuba nie wspomniał ani słowa o tym, że nie dopuszcza koła jako formy znaku dla ich marki. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczył szkice naszej koncepcji. To musiało być to, gdyż logo przeszło bez poprawek. Takie wyzwania uwielbiamy i uwielbiamy zaskakiwać.

Zakres

Copywriting
Logo
Identyfikacja marki
Materiały POSM
Animacje

Zespół

Aleksandra Gumula
Józef Kieraś
Mateusz Gumula
Adam Harasym
Rafał Kalfas

Mocna i kontrastowa kolorystyka, nadająca identyfikacji dynamiki, wprowadzająca nowoczesny wygląd oraz styl. Wyrażona przy użyciu przejścia tonalnego z głębokiego fioletu do intensywnego różu.

Krój pisma przeznaczony dla tworzenia materiałów identyfikacji wizualnej to font Grayfel, zaprojektowany przez Insigne. Rodzina fontu posiada bardzo przyjazny wygląd i znakomicie sprawdza się w wielu zastosowaniach. Do tworzenia materiałów używamy sześciu odmian grubości (w wersji prostej i kursywie).

krój pisma użyty w identyfikacji

Charakterystyczny font Clio zaprojektowany przez Gabriela de Souza z LeType wzbogaciliśmy o wcięcia symbolizujące kształt klucza.

krój pisma użyty w logo

PANTONE 512 C
CMYK: 50, 90, 5, 15
RGB: 133, 46, 121

kolorystyka

PANTONE 7635 C
CMYK: 0, 90, 30, 0
RGB: 231, 47, 109

PANTONE 416 C
CMYK: 30, 20, 30, 50
RGB: 117, 120, 112

Joanna Zbela, Współwłaściciel

Z przyjemnością polecamy współpracę ze studiem w wolnyh chwilach. Z każdego zlecenia wywiązali się terminowo, rzetelnie, a co najważniejsze do każdego zlecenia podeszli indywidualnie. Ich kreatywne pomysły zaspokoją najbardziej wybrednego klienta. Współpraca przebiegała w bardzo fajnej, miłej atmosferze. Dzięki nim mogliśmy stworzyć profesjonalny, a zwłaszcza rozpoznawalny wizerunek naszej spółki.

Dalszą częścią pracy nad znakiem było stworzenie funkcjonalnej księgi znaku zawierającej genezę jego powstania oraz wszelkich informacje, które w łatwy sposób posłużą w rozwiązaniu problematyki z zakresu jego użycia i zastosowania. Będzie ona szczególnie przydatna podczas reprodukcji loga na w różnych podłożach, w określoych rozmiarach, a także ścisłej kolorystyce zarówno na potrzeby druku jak i materiałów internetowych.

księga znaku